119 بازدید

فروشگاه کتاب

blank
برده ام یا آزاد

این دوره صرفا مختص دوستانی است که دوره چگونگی خویشتن پذیری موسسه را شرکت کرده اند.

10 درصد تخفیف ویژه (1300000 تومان)

blank

مدت زمان دوره : 3 ماه (18 ساعت)

blank

تعداد جلسات در هفته : یک جلسه (1.5 ساعته)

برده ام یا آزاد؟

اختیار یعنی خیر را برگزیدن یا طلب خیر کردن. انسان ها همه دارای اعتماد به نفس هستندولی شناخت جهت حرکت، اصل مهم درحق انتخاب است. محال است کسی که به درک خود نرسیده باشد بتواندخیرو شر را تشخیص دهد.

جنبه روانی، انسان را درگیر با ترس های واهی کرده.ترس هایی که بیش از نود درصد آن غیر واقعی است و امنیت درونی انسان ها را به مخاطره می اندازد. روح، همیشه طالب آرامش و آسودگی خاطر است.

انتخاب با شماست که با کسالت روح خودرا به خوابی عمیق فرو ببرید و یا با اشتیاق روح تان را طراوت بخشیدو از حضور آن در کالبد مادی و فیزیکی تن، لذت ببرید. روح انسان پدیده ای است فاقد بٌعدو امتداد، زمان و مکان نمی شناسد، غیر قابل تخریب است.

روح به منشا بیکرانی از هوش و آگاهی ودرایت اتصال داردو از عشق بیکران و لایتناهی اللهی مایه می گیرد.شما می توانید با تحسین ویژگی های منیّت دیگران، روح خود را غنی سازید ویا بالعکس با نفرت، سرزنش، طعنه و سرکوفت، خشم و انتقام، تسویه حساب با دیگران مانع رساندن تغذیه خوب به آن شده و قابلیت های فکری و احساسی مانند وجدان وقدرت دوست داشتن راتحت تاثیر قرارداده و علم زندگی را تا حدود حیوانی تنزل دهید.

بزرگترین دشمن انسان در واقع خود اوست. به فرموده پیامبرعزیزمان بدترین دشمنان تو همان نفس اماره تو است که از همه به تو نزدیکتر است. اگر انسان به شناخت خود نرسد و نتواند که نفس خود را تربیت کند و لجام آن را به دست گیرد. نفس ضعیف می ماند. زرق و برق دنیا را که می بیند هوس می کند. به لذت های زودگذر تن می دهد، به هرکدام از خواسته هایش که می رسد یکی دیگررا هوس می کند. حد و مرزی هم ندارد. کم کم خواهش های نفسانی اش آنقدر زیاد می شود که انسان را مجبور می کند همه زندگی اش را به دنبال خواسته های رنگ و وارنگ نفس خویش بدود و از حقیقت فاصله می گیرد و خسته و گرفتار و دردمند و رنجور می شود. و به جای اینکه از عمر و زمان خویش برای رسیدن به رشد و کمال انسانی استفاده کند همچون اسبی لجام گسیخته تن به هرکاری می دهد و بردگی نفس خویش را می کند.

اهداف دوره آموزشی برده ام یا آزاد

  • به نظر شما آزادی چیست؟
  • آیا شما بردگی را تجربه کرده اید؟
  • آیا دوست دارید همیشه شاد باشید؟
  • آیا شما به اختیار زندگی می کنید یا زندگی را تحمل می کنید؟
  • آیا در انتخاب بیماری خود آزاد بوده اید؟

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست